________________  Palindrom's WWW site ___

___  Strona Marcina Szczurowskiego _______________________Powrót

Kilka słów o tej witrynieValid HTML 4.01!    RegLinuxUser

Zobacz zgodność ze specyfikacją HTML 4.01 tutaj
Powyższy obrazek świadczy o pełnej zgodności dokumentów HTML ze specyfikacjami wytyczonymi przez World Wide Web Consortium. Więcej informacji znajdziecie na www.w3.org
Drugi obrazek nie wymaga objaśnień ;]

To, co widzicie, to strona domowa zrobiona w czystym HTML'u. Nie znajdziecie tu Javy, CSS, Flash'a czy nawet button'ów. Jedyne obrazki tu obecne (oprócz powyższych) znajdują się w sekcji download i oczywiście w galerii. Tylko w galerii jakiekolwiek grafiki ładują się wraz ze stroną. Przy produkcji kierowałem się minimalizacją objętości i czystością kodu, jednocześnie zamieszczając sporo treści. Dzięki temu prędkość ładowania się strony jest bardzo duża, a byłaby jeszcze większa, gdyby nie małe opóźnienia wynikające z przekierowania przez prv.pl i oczywiście czas reakcji serwera TPSA (planuję przenieść się na szybszy serwer, względnie postawić swój, i wykupić domenę). Struktura oparta jest o kombinacje tabel i ich własności (wysokości, szerokości, kolory tła, wyrównanie...). Kod HTML zgodny ze specyfikacjami HTML 4.01. Strona kodowa to ISO 8859-2, możliwe że zmienię na utf 8.

Pierwotnie strona była tworzona Macromedia Dreamweaver'em 3 oraz notatnikiem ale już mi lepiej... Do edycji kodu używam KWrite, poza tym posiłkuję się Mozilla Composer'em, BlueFish'em, ale rzadko. Wszystkich aplikacji nie będę wymieniał, wystarczy powiedzieć że wszystko jest Open Source i dostępne w większości popularnych dystrybucji Linux'a.
Przy tworzeniu Galerii użyłem skanera SCSI UMAX Astra 600S.

Moim celem było stworzenie witryny przejrzystej o czystym kodzie, nie zawierającej żadnych udziwnień, zgodnej z każdą przeglądarką. Starałem się, by była ona estetyczna oraz by nie doszło do przerostu formy nad treścią. Swój cel uważam za osiągnięty. A tak na marginesie, Wy też pomyślcie o pewnych "rozwiązaniach optymalizacyjnych" podczas projektowania swoich stron. Po co tworzyć niepotrzebny ruch w internecie?


Powrót